Vitajte na stránke zameranej na mobilné telefóny.

Nájdete tu popis najznámejších značiek. Krátky popis ku daným značkám a niektorým mobilným telefónom. Popisy technických parametrov a ich obrázky.


Na úvod som si pripravil niekoľko zaujímavostí.

Čo všetko tvoj mobil dokáže a ty o tom možno ani nevieš

- Tiesňové volania: „112“ používané na celom svete.
Nachádzaš sa mimo pokrytia mobilom? Vyťukaj 112 a tvoj mobil si ju nájde v lokálnej, cudzej sieti. Zaujímavé je, že sa dá vyťukať aj keď je mobil zamknutý!

- Zamkol si si svoje kľúče v aute?
Máš diaľkové ovládanie zámku auta a doma máš náhradné kľúče a manželku? Zavolaj mobilom a drž ho asi 30 cm od dverí svojho auta, zatiaľ čo manželka stlačí diaľkové ovládanie ktoré drží pri slúchadle svojho mobilu. Tvoje auto sa otvorí! Môžeš byť napríklad na inom kontinente. (vraj to funguje).

- Skrytá energia v batérii:
Máš batériu mobilu prakticky vybitú? Vyťukaj *3370# a tvoj mobil sa rozbehne a bude ukazovať 50% zvýšenia nabitia. Táto rezerva sa dobije pri ďalšom dobití.

- Ako zablokuješ tvoj UKRADNUTÝ mobil?
Pätnásť miestne sériové číslo, ktoré je unikátne a patrí len tvojmu mobilu, zistíš vyťukaním *#06#. Napíš si ho a ulož na bezpečnom mieste. V prípade odcudzenia mobilu, ohlás krádež mobilnému operátorovi a daj mu svoje sériové číslo. On mobil zablokuje tak, že bude nepoužiteľný aj pri výmene SIM karty. Síce ti to mobil nevráti, ale zlodejovi skrátiš radosť.

- Pre cestovateľov do U.S.A., alebo Kanady
Tamtí mobilný operátori účtujú $1.00 až $1.75, alebo ešte viac, pri vyťukaní “411” - informácie o telefónnych číslach. Keď vyťukáš “800 FREE 411”, alebo “800 373 3411” tak to bude ZADARMO ! Naprogramuj si to do mobilu hneď pri príjazde do severnej Ameriky.

Valid CSS! Valid XHTML 1.0 Strict